Jak zorganizować komunie w domu?

jak-zorganizowac-komunie-w-domu

Komunia w domu i jej samodzielne przygotowanie wiąże się z dużą ilością pracy i dużym bałaganem. Jednak jak wszyscy wiemy, ma to swoje zalety. Być może najważniejszym z nich jest to, że we własnym domu możesz czuć się całkowicie jak w domu. Zależy to także od tego, jak udekorujesz stół komunijny i jakie dania podasz gościom. Zorganizowanie spotkania komunijnego w domu to także bardziej tradycyjna forma wydarzenia. Czy warto organizować Komunię Świętą w domu? Podpowiemy Ci, jak zorganizować Komunię Świętą w domu, co ofiarować i jak udekorować swój dom i stół komunijny.


Jeśli tylko masz warunki, żeby przyjąć w domu choćby najbliższą rodzinę, pomyśl czy nie zdecydować się na taką formę świętowania. Dla dziecka dom rodzinny jest oazą bezpieczeństwa – będzie zachwycone, jeśli przyjdą do niego najbliższe osoby. Jakie są korzyści z organizacji Komunii Świętej w domu?

  • Rodzinna i swobodna atmosfera
    W domu jesteś u siebie i nie musisz przejmować się konwenansami, jakie obowiązują w restauracji. Wolno Ci zaprosić tyle osób, ile chcesz, pod warunkiem, że wszystkie się pomieszczą. Goście mogą swobodnie wstać od stołu, by rozprostować nogi, wyjść na taras, do ogrodu. Nie musisz się denerwować, że głośne rozmowy przeszkadzają innym biesiadnikom, albo że oni zakłócają Wasz spokój.
  • Wystrój
    Od A do Z leży w Twojej gestii. Może zajmuje to sporo czasu i wysiłku, ale za to masz pewność, że dom będzie prezentował się tak, jak zaplanujesz. Dostosowanie się do wymogów restauracji jest wygodne, ale nie zawsze zgodne z Twoim gustem.
  • Menu
    Nikt nie zna lepiej Twojej rodziny i zaproszonych gości niż Ty. Samodzielnie przygotowywane menu na komunię w domu będzie zawsze dostosowane do ich wymagań. Jeśli okaże się, że ktoś jest uczulony na jakiś produkt, szybko zastąpisz go innym. Żeby ułatwić sobie zadanie, postaw na sprawdzone proste dania, które zasmakują i dzieciom i dorosłym.
  • Czas
    Nie musisz się martwić, że czas wynajęcia sali się kończy i za chwilę trzeba będzie przeprosić gości. W domu, przy miłej atmosferze czas może płynąć wolno i nikt nikogo nie musi poganiać.

Przyjęcie komunijne w domu – pamiętaj o swoim komforcie

W natłoku pracy często zapominamy, jaka jest istota tego święta. Jesteśmy skupieni na tym, aby przygotować się jak najlepiej, bo chcemy, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. A potem… jesteśmy wyczerpani i w dniu komunii marzymy o jednym – żeby to wszystko się skończyło. Jednocześnie najlepiej zadbać o własny komfort psychiczny, aby móc w pełni przeżyć dzień z dzieckiem. Zatem „nie stresuj się” – jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z Twoim planem, nic się nie stanie i nikt nie będzie Cię winił. Czasem warto odpuścić i cieszyć się czasem spędzonym z rodziną w miłej, przyjaznej atmosferze.


Plan organizacji komunii w domu.  Kiedy należy rozpocząć przygotowania?

Najlepiej rozważyć organizację z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak do tego wielkiego dnia pozostało zaledwie kilka miesięcy, nie ma powodu do paniki. Jeśli masz dobry plan, możesz poradzić sobie z absolutnie wszystkim. Zacznij od ustalenia budżetu, sporządzenia listy gości i listy zakupów. Jeśli chodzi o budżetowanie, trzeba ustalić konkretną kwotę. W przeciwnym razie nadal będziesz mieć wrażenie, że wydajesz za dużo na wszystko. Jednak, gdy już będziesz mieć listę gości i listę zakupów, łatwiej będzie zarządzać budżetem.


Szukasz pysznego cateringu na rodzinne spotkanie z okazji Pierwszej Komunii Świętej? catering na komunie Poznań, catering na komunie Katowice, catering na komunie Wrocław, catering na komunie Łódź, catering na komunie Warszawa. Kliknij, a znajdziesz idealny catering na przyjęcie komunijne wraz z pełnymi danymi kontaktowymi, opiniami oraz menu.