Wyślij zapytanie
600... telefon

Gnoyna Park

al. Rodziny Bieleckich 1, Mszczonów, Mazowieckie,

W pobliżu: Grodzisk Mazowiecki, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Tarczyn, Żyrardów, Pniewy, Żabia Wola

600... telefon
Wyświetleń: 1130


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Liczba gości

do 40

Gnoyna Park

Gnoyna Park oddalona jest od Warszawy około godziny samochodem , a okolica przypomina raczej krajobraz Mazur czy Roztocza. Po raz pierwszy przyjechałem tu w towarzystwie ciotki w 1990 roku. Mieszkała w majątku opodal jeszcze przed wojną i znała dobrze ówczesnych właścicieli Gnoynej państwa Bieleckich. Działalność dobroczynna Pani Eugenii i jej męża Henryka zapisała się na trwale w pamięci mieszkańców.

Założyli we wsi ośrodek medyczny, w majątku powstała jedna z najnowocześniejszych w przedwojennej Polsce mleczarni. Z ich inicjatywy i środków powstała wiejska szkoła podstawowa, którą prowadziła pani Eugenia. Druga wojna światowa przerwała sielankowe życie na wsi. Nacjonalizacja i parcelacja majątku zamknęła ostatecznie ten rozdział. Szykany polityczne, śmierć żony i ostateczna eksmisja spowodowały przeniesienie się pana Henryka do Warszawy, gdzie zmarł w ubóstwie. Losy mieszkańców Gnoynej znane były Szymonowi Kobylińskiemu, który poświęcił im książkę "Zbrojny Pies".

W 1992 roku odkupiłem od gminy 1.5 ha gruntu z resztkami dworskich zabudowań i zdewastowane resztki parku podworskiego okalające posiadłość. Dwór okazał się nie do odratowania, odbudowany został z ruin stary spichlerz i zabudowania gospodarskie. Wykorzystane zachowane materiały, jak cegły i elementy drewniane pozwoliły zachować autentyczny charakter zespołu. Z czasem w kooperacji z grupą entuzjastów wykupione zostały zdewastowane popegeerowskie stawy rybne i powołany pierwszy w Polsce prywatny Rezerwat Natury Stawy Gnojna im. Rodziny Bieleckich, z wieloma gatunkami rzadkich ptaków.

Cegły ze starego dworu, kamienie polne oraz drewno posłużyły do wykończenia Domu Łowczego, który sympatycznie wtapia się w krajobraz. Uwagę zwraca urokliwy park, z wieloma niecodziennymi okazami drzew i krzewów

Goście z różnych stron świata zostawili w opasłej księdze gości rozliczne komentarze świadczące o ich pozytywnych wrażeniach z wizyt.

Miejsce wyjątkowe. Z dala od zgiełku miasta, w historycznym założeniu parkowym, Dom Łowczego utrzymany w dobrym stylu angielskiego cottage'u z freskami i ciekawymi zbiorami. W sąsiedztwie zarejestrowany przez Parlament prywatny rezerwat natury. Rzadkie okazy drzew i ptactwo. Obok hodowla ryb i własna pasieka. W sezonie własne zioła i warzywa. Można się tu wyciszyć lub zorganizować wyjazd integracyjny, Na gości czekają różne atrakcje. Za chwile otwarte będzie pole do krokieta.

Gnoyna Park to zdecydowanie idealne miejsce na chrzciny i komunie dla Ciebie i Twoich gości. Nasz „Spichlerz" jest w stanie pomieścić 30 osób, a park w sezonie letnim jest miejscem w którym są organizowane niezwykłe imprezy. Zapraszamy!

Zapraszamy do kontaktu!

  • Nocleg
  • Ogród
  • Plac zabaw
  • Parking
  • Namiot

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Mszczonów, Obiekty, Hotele, Chrzciny, komunie w namiocie, Chrzciny, komunie w ogrodzie, Rustykalne miejsca, Kameralne restauracje na komunię i chrzciny, Nietypowe miejsca na komunie i chrzciny, Eleganckie Chrzciny, Catering na przyjęcia rodzinne, Zabytkowe miejsca

Powrót