Zaproszenie na chrzciny - kartka, telefon, a może SMS?

zaproszenie-na-chrzciny-kartka-telefon-a-moze-sms

Temat zaproszeń na chrzciny z pozoru wydaje się błahy, ale nie jest on taki oczywisty. W różnych częściach Polski czy świata zwyczaje są inne. Jak więc zachować się kulturalnie i z klasą zaprosić gości na chrzciny naszego malucha? Jeśli nie chcecie popełnić faux pas koniecznie przeczytajcie nasz wpis 😊


Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy nasza rodzina jest mała, czy też chcemy zaprosić na uroczystość również dalszych krewnych. Jeżeli stawiamy na grono najbliższych osób to warto wybrać odpowiednie na ten dzień zaproszenia i wręczyć je osobiście lub wysłać pocztą, jeżeli dana osoba mieszka daleko. Osobiste wręczenie zaproszeń na tak ważne wydarzenie jest bardzo mile widziane. W przypadku, gdy zapraszamy większą rodzinę, możemy więc najbliższym wręczyć zaproszenie osobiście, a dalszym krewnym przesłać pocztą tradycyjną.


Możemy również w ogóle zrezygnować z zaproszeń i odwiedzić bliskich osobiście, aby przekazać im szczegóły dotyczące uroczystości z okazji chrzcin. W przypadku osób, które chcemy poprosić by zostały rodzicami chrzestnymi nie ma chyba czego wyjaśniać – tutaj powinniśmy albo udać się z wizytą do tych osób osobiście, albo najpierw omówić sprawę telefonicznie po czym przesłać oficjalne zaproszenie.


Zaproszenie telefoniczne też wchodzi w grę, jeżeli rozmawiamy z osobą, która mieszka daleko od nas lub gdy nie jesteśmy pewni, czy zechce przyjechać na uroczystość. Rozmowa telefoniczna może też poprzedzić zaproszenie oficjalne, niejako potwierdzające, wysłane już po telefonicznym uzgodnieniu wizyty.

Odradzamy zaproszenie na Chrzest poprzez wysłanie wiadomości SMS. Czy takie zaproszenie będzie miało odpowiednią rangę? Naszym zdaniem, NIE…


Na rynku znajdziemy ogromną liczbę zaproszeń na Chrzest Święty. W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać zaproszenia tradycyjne, ręcznie zdobione, drukowane maszynowo albo też ze zdjęciem maluszka. Zaproszenia ręcznie robione mogą być nieco droższe, jednak na pewno są o wiele bardziej efektownie i stanowią również miłą pamiątkę.


Jeśli szukasz niepowtarzalnych zaproszeń na chrzciny koniecznie sprawdź https://chrzcinyikomunie.pl/us... i pytaj naszych specjalistów o każdy interesujący Cię aspekt.