Zaproszenia komunijne - kiedy je wręczyć gościom?

zaproszenia-komunijne-kiedy-je-wreczyc-gosciom

Zaproszenia na ważne uroczystości, takie jak komunia, należy wręczyć osobiście lub wysłać z wyprzedzeniem. Zastanawiasz się od czego zacząć i co zawrzeć w zaproszeniu sakramentalnym? Kiedy zostanie przekazany lub wysłany? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.


Na komunię zazwyczaj zapraszamy naszych bliskich (dziadków, chrzestnych, wujków, ciocie itp.), aby razem ze swoimi dziećmi mogli celebrować to niezwykłe wydarzenie, pierwszą komunię. Jeśli znasz już datę komunii i gdzie organizowany jest obiad – warto rozważyć zaproszenie na komunię. Aby goście czuli się wyjątkowo, zaproszenie na komunię należy w pierwszej kolejności dostosować do okazji.


Zaproszenia komunijne: jakie wybrać?

Zaproszenia na komunię powinny być najpierw odpowiednie do okazji. Szeroka gama zaproszeń komunijnych oferuje wiele wariacji - zazwyczaj wszystkie mają motyw komunijny. Pamiętaj, zaproszenia powinny być dobrze wykonane, uporządkowane i miłe dla oka. Nie wypada wręczać gościom komunijnym źle skrojonych lub brudnych zaproszeń. Ważne jest, aby zaproszenie do sakramentu było jasne i łatwe do odczytania. Najlepiej zainwestować w gruby papier, zwłaszcza jeśli zaproszenie zostanie wysłane pocztą.


Zaproszenia komunijne: jakie informacje umieścić? 

Pisząc treść zaproszenia koniecznie musisz pamiętać żeby zawrzeć takie informacje:

  • Kto zaprasza - czyli imię i nazwisko dziecka. Tu oczywiście można dodać informację, że dziecko zaprasza razem z rodzicami.
  • Kto jest zapraszany - czyli imię i nazwisko gościa.
  • Na co zapraszamy - koniecznie w zaproszeniu trzeba zawrzeć informację, czy zapraszamy tylko na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Kościele, czy także na uroczysty obiad.
  • Gdzie odbędzie się komunia i uroczysty obiad - tu powinna znaleźć się pełna nazwa Kościoła z adresem i informacja o miejscu uroczystego obiadu.
  • Kiedy - tu koniecznie podaj datę Pierwszej Komunii Świętej.
  • Potwierdzenie obecności - nie jest to informacja konieczna. Jeśli jednak chcesz znać konkretną liczbę gości - dodaj prośbę o potwierdzenie obecności do konkretnej daty. Nie zapomnij podać numeru telefonu, na który goście mają zgłaszać swoją obecność.

Zaproszenia komunijne: kiedy wręczyć?

Wręczanie i informowanie celebracji I Komunii Świętej zależy od relacji i relacji rodzinnych. Jeśli znasz już datę komunii, możesz powiadomić bliskich, aby nic nie robili na ten dzień. Oficjalne zaproszenia można wysłać około 4-6 tygodni przed ceremonią. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się wysłać zaproszenia pocztą, zrób to z dużym wyprzedzeniem. Jeśli zaproszenie do sakramentu nie nadejdzie - masz czas na wysłanie kolejnego.


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl