Wianki komunijne na sezon 2021 - sprawdź najmodniejsze trendy

wianki-komunijne-na-sezon-2021-sprawdz-najmodniejsze-trendy

Komunia Święta 2021 to bardzo ważna uroczystość w życiu dziecka. W tak wyjątkowym dniu warto zadbać o dodatki dla małej damy, a jednym z najważniejszych jest wianek komunijny.

Wianki komunijne są hitem wśród komunijnych ozdób. Bez wątpienia warto pamiętać o nich podczas kompletowania odświętnej garderoby naszej pociechy. Wybór wianków jest naprawdę tak duży, że czasami trudno jest podjąć ostateczną decyzję. W sklepach znajdziecie zarówno wianki wykonane ze świeżych kwiatów, sztucznych, a także różnego rodzaju perełek i koralików. Aby ułatwić Wam i Waszym córeczkom podjęcie decyzji przygotowaliśmy przegląd różnego rodzaju wianków komunijnych.

Wianki z żywych kwiatów

Wianki z żywych kwiatów już od dawien dawna cieszą się największą popularnością i to chyba właśnie one najpiękniej komponują się z białą sukienką komunijną. Musicie jednak wiedzieć, że nie każde świeże kwiaty można wykorzystać do przygotowania tej jakże wyjątkowej ozdoby włosów. Niektóre gatunki są po prostu zbyt mało trwałe i w połowie tego jakże wyjątkowego dnia, przestaną prezentować się pięknie i estetycznie.

Do wykonania wianka komunijnego najlepiej nadają się margerytki, storczyki, goździki, gerbery a nawet konwalie. Floryści potrafią wyczarować z nich prawdziwe dzieła sztuki. Kwiaty te charakteryzują się grubymi, wytrzymałymi płatkami, które po kilku godzinach będą wyglądały równie ładnie. Czasami niby tak prosty i delikatny wianek, potrafi sprawić, że cała stylizacja komunijna nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego i odświętnego charakteru. Wyjątkowo pięknie i dziewczęco prezentują się wianki wykonane z delikatnej jak mgiełka gipsówki.

Podczas wyboru należy wziąć także pod uwagę kolor kwiatów. Kolorystyka wianków powinna być utrzymana w jasnych barwach, dopuszcza się dodatki zieleni. Niezależnie od sezonu komunijnego, dominującymi kolorami kwiatów są: róż, biel, błękit - delikatna pastelowa kolorystyka.

Wyjątkowo pięknie, wręcz zachwycająco prezentują się wianki wykonane ze świeżych, białych kwiatów, w połączeniu z delikatnymi, zielonymi gałązkami. Jeśli zastanawiacie się nad takim rozwiązaniem, zastosowanie zielonych gałązek asparagusa jest chyba najlepszym pomysłem.

Wianki ze sztucznych kwiatów

Jeśli jednak nie jesteście do końca przekonane do wianków komunijnych wykonanych ze świeżych kwiatów, może sztuczne kwiatki sprostają Waszym oczekiwaniom? Zwróćcie uwagę na wygląd i wielkość kwiatuszków. Te zbyt duże, ciężkie i te, które już z daleka wyglądają na sztuczne, nie są dobrym pomysłem. Jeśli troszkę poszukacie, na pewno znajdziecie wianek wykonany ze sztucznych kwiatów, które łudząco przypominają te żywe.

Wianki z perełek i koralików

Delikatne, subtelne wianki wykonane z perełek i koralików stają się alternatywą dla tych stworzonych z kwiatów. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się opaski, wykonane z malutkich perełek lub błyszczących koralików. Pamiętajcie jednak, aby wielkość i grubość wianka lub opaski dobierać zawsze do wielkości główki córki. Drobna dziewczynka, z dużym i ciężkim wiankiem komunijnym może niestety nie wyglądać zbyt korzystnie. Dlatego do wszystkiego należy podejść z umiarem i rozsądkiem.

Wianki komunijne dla dziewczynek nie muszą być nudne i sztuczne – wystarczy troszkę poszukać, a uda się znaleźć coś wyjątkowego. Nie musimy też wybierać wyłącznie białych kwiatów – zieleń lub pudrowy róż to hity ostatniego sezonu. Wasze małe królewny będą wyglądały prześlicznie w tym wyjątkowym i uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej.

Wianki komunijne - cena

Własnoręcznie wykonane wianki komunijne z pewnością podkreślą urodę oraz delikatność. Wianki do komunii, z pewnością nie są tanim wydatkiem, ich cena waha się od 70 do mniej więcej 200 złotych.

Jeśli szukacie florysty komunijnego, który przygotuje idealny wianek na komunię i dostosuje się do Waszych oczekiwań sprawdźcie https://chrzcinyikomunie.pl/us...