Wesele i chrzciny – jak zorganizować wszystko na jednej imprezie?

wesele-i-chrzciny-jak-zorganizowac-wszystko-na-jednej-imprezie

Często świeżo upieczeni rodzice pragną połączyć ślub z chrztem dziecka. Jak to zorganizować, żeby wszystko było idealne? To problem, który nęka wielu przybyszów.


Organizowanie wesela i chrzcin na jednocześnie to świetny pomysł i przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, jest bardziej ekonomiczne. Wynajmuje się jednorazowo fotografa, kamerzystę, sale weselną, catering itp. Po drugie, jest o wiele mniej do zrobienia, ponieważ wszystko jest robione tego samego dnia, w tym samym miejscu, a jedyne, co będzie osobne to tort. Jeden dla dziecka, a drugi dla Pary Młodej, ale to naprawdę już mały wydatek w porównaniu do organizacji całej imprezy.


Należy ustalić kwestie księdzem, jak będzie wyglądała całą ceremonią. Zazwyczaj najpierw odbywa się ślub rodziców, a maluch z tym czasie jest już w kościele pod opieką dziadków lub przyszłych rodziców chrzestnych. Zaraz po ceremonii zaślubin odbywa się chrzest dziecka. Po wyjściu na kościoła mini sesja fotograficzna Państwa młodych a także ochrzczonego dziecka, a następnie wszyscy goście udają się na salę weselną. Od Państwa młodych zależy lub maluch będzie z nimi na sali, czy znajdą kogoś, kto się nim zajmie podczas imprezy. W sytuacji, gdy ślub łączony jest chrztem dziecka, często nowożeńcy organizują skromne przyjęcie bez hucznej zabawy do białego rana. Jeśli atoli na temat takowej marzą, szczyptę skądże stoi ponad przeszkodzie. Jeśli jednak o takowej marzą, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy tylko wcześniej mieć zapewnioną opiekę dla dziecka i mieć ułożony plan całego wydarzenia. Dobra organizacja to podstawa, aby wszystko się udało.


Podstawową zasadą udanej imprezy, jest dobra organizacja. Warto zasięgnąć opinii innych, którzy organizowali imprezy 2 w 1. Poprosić o rady i dowiedzieć się jak to wszystko zaplanować, aby nie było żadnych niespodzianek. Ślub to bardzo ważny dzień dla Państwa młodych, ale chrzest ich dziecka ma również ogromne znaczenie, dlatego należy podejść do tego z pełnym profesjonalizmem.


Należy pamiętać o tym, że to wielki dzień nie tylko dla nowożeńców, ale także dla malucha i warto poświęcić organizacji więcej czasu, aby potem, nie żałować, że nie zrobiło się dwóch osobnych imprez. Istnieje wielu przeciwników takich rozwiązań, ale przecież ślub i chrzest to sprawa wyłącznie tych, którzy w tym wydarzeniu odgrywają główne role. To oni zajmują się wszelkimi ustaleniami, załatwiają i decydują. 


Jeśli poszukujecie sali weselnej na tą wyjątkową uroczystość zajrzyjcie https://chrzcinyikomunie.pl/sa...