Książka na prezent komunijny - jak wybrać?

ksiazka-na-prezent-komunijny-jak-wybrac

Twoje dziecko przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej lub będziesz uczestniczyć w takim wydarzeniu w charakterze gościa? Czas wybrać upominek dla malucha. A w takim dniu warto podarować dziecku naprawdę wartościowy prezent. Podpowiadamy, jakie książki na prezent komunijny będą najlepsze.


1. Seria o Harrym Potterze

Harry’ego, Rona i Hermiony, czyli trójki młodych czarodziejów, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Obecnie dzieci przystępują do pierwszej komunii w wieku 9-10 lat i jest to idealny moment na rozpoczęcie przygody z lekturą tej kultowej książki. Warto od razu postawić na zestaw zawierający całą serię, czyli wszystkie 7 tomów. Jeśli dziecko przystępujące do komunii uczy się angielskiego, dobrym posunięciem będzie wybór lektury w oryginalnej wersji językowej. W sprzedaży znajdziesz wydania ze słownikiem, w których dziecko będzie mogło sprawdzić słowa, których nie zna. Upieczesz w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu – kupisz ciekawą książkę na prezent komunijny i jednocześnie wesprzesz dziecko w nauce.


2. Książki Astrid Lindgren

„Pippi Pończoszanka” czy „Dzieci z Bullerbyn” to książki, które znają wszyscy. Twórczość szwedzkiej pisarki to prawdziwe bogactwo pięknych i mądrych opowieści dla dzieci. Dlatego jeśli chcesz kupić książkę na prezent komunijny, tytuł podpisany nazwiskiem Astrid Lindgren będzie strzałem w dziesiątkę. Do najpopularniejszych książek autorki obok tych wymienionych wcześniej należy też dwutomowy cykl o Madice z Czerwcowego Wzgórza czy opowiadania o Lottcie z ulicy Awanturników lub „Przygody detektywa Blomkvista”. Książki na prezent komunijny napisane właśnie przez Lindgren to dobry sposób, aby zarazić dziecko miłością do czytania. Są ciekawe, a pisarka w swoim dorobku ma ich naprawdę wiele. Dzięki temu obdarowany przez ciebie maluch łatwo znajdzie inspirację do kolejnych lektur.


3. Przygody Mikołajka

Kultowe przygody Mikołajka autorstwa Rene Gościnnego, które mają na karku już przeszło 60 lat, nie tracą na aktualności i wciąż bawią dzieci na całym świecie. Historie są zabawne, a książki ilustrują charakterystyczne rysunki Jeana Jacquesa Sempe. Oryginalnie wydania przygotowane przez pisarza i ilustratora to 6 książeczek, jednak współcześnie powstało wiele kolejnych historii inspirowanych przygodami Mikołajka.


4. Cykl powieści Magiczne drzewo

Historie zawarte w 10 tomach napisanych przez Andrzeja Maleszkę pełne są magii, przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. A wszystko to zaczęło się od magicznego drzewa, które pewnego dnia powaliła wichura. Przedsiębiorczy ludzie zebrali drewno i wykonali z niego przedmioty, które jak się później okazało, zachowały magiczne właściwości. Jest to jedna z tych książek, które zachwycą nie tylko dzieciaki, ale również dorosłych, więc prezent na komunię tego typu może dać okazję do wspólnej zabawy przy czytaniu.


5. Ania z Zielonego Wzgórza

Przygody młodej sieroty, która trafia do domu na Zielonym Wzgórzu, to kolejna kultowa historia, którą powinno znać każde dziecko. Ta ciepła opowieść o rezolutnej dziewczynce liczy sobie już ponad sto lat, ale wciąż wprowadza dzieci w świat wyobraźni i marzeń, a robi to w przystępny i lekki sposób, pełen poczucia humoru. Jeśli chcesz kupić książki na prezent na komunię dla dziewczynki, seria opowieści o Ani z Zielonego Wzgórza będzie świetnym rozwiązaniem.


6. Hobbit, czyli tam i z powrotem

Pierwsza opowieść J. R. R. Tolkiena, która rozgrywa się w Śródziemiu, to idealna książka na początek przygody ze światem fantasy. Opowieść o Thorinie Dębowej Tarczy i jego wesołej kompanii krasnoludów to książka adresowana dla młodszych czytelników, więc będzie świetną opcją na książkę na prezent na komunię. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” jest napisany znacznie łatwiejszym językiem niż późniejsze dzieła pisarza, jak chociażby kultowy „Władca pierścieni”, dlatego będzie lekturą adekwatną do komunijnego wieku.


7. Opowieści z Narnii

A jeśli opowieści o Bilbo Bagginsie i krasnoludach są już doskonale dziecku znane, w ciemno możesz sięgnąć po „Opowieści z Narnii”. Ich autorem jest bliski przyjaciel Tolkiena, czyli C. S. Lewis. Twórcy wspólnie konstruowali fabułę swoich książek i wymieniali się spostrzeżeniami na ten temat. „Opowieści z Narnii” to cykl, na który składa się 7 powiązanych ze sobą historii. Ich akcja dzieje się w magicznej krainie zwanej Narnia – można tu trafić zupełnie niespodziewanie, np. przechodząc przez starą szafę lub wpadając do wiszącego na ścianie obrazu. Książki na prezent komunijny podpisane nazwiskiem Lewisa są idealnym rozwiązaniem – to klasyka literatury dziecięcej, która bawi najmłodszych od pokoleń.


8. Pan Samochodzik

Cykl przygodowych powieści Zbigniewa Nienackiego opowiada o perypetiach dziennikarza i historyka sztuki do zadań specjalnych. Tomasz NN, w kolejnych tomach nazywany właśnie Panem Samochodzikiem, zajmuje się rozwiązywaniem zagadek związanych z zaginięciami czy kradzieżą dzieł sztuki i często nazywany jest polskim Indianą Jonesem. Historie zebrane w cyklu powieściowym Nienackiego to jedne z tych lektur, do których się wraca po latach, więc książki na prezent komunijny tego typu kiedyś będą świetną pamiątką.


Inną dobrą książką na prezent komunijny dla dziecka może być bestsellerowy „Dziennik cwaniaczka” opowiadający o zmaganiach z życiem współczesnych gimnazjalistów czy klasyka literatury dziecięcej – „Przygody Tomka Sawyera” czyli urwisa, któremu ciągle przydarzają się najdziwniejsze przygody.


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl