Kreatywne Mikołajki, czyli gdzie schować prezent, aby zaskoczyć?

kreatywne-mikolajki-czyli-gdzie-schowac-prezent-aby-zaskoczyc

W zależności od tego, z którego regionu Polski się pochodzi, prezenty od Mikołaja w nocy z 5 na 6 grudnia chowane były w najróżniejszych miejscach w domu. Jeśli chcecie podarować najbliższym prezenty na Mikołajki w niezapomniany i kreatywny sposób i nieco pobawić się tradycją, trafiliście w odpowiednie miejsce!


Zgodnie z tradycją z wielu części Polski, na mikołajki, drobiazgi, którym obdarowujesz najbliższych, możesz umieścić w ich butach, którzy ci postawią przy łóżku, po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu, a nawet i wypastowaniu! Co, jeśli chcesz nieco zaskoczyć swoich najbliższych lub zwyczajnie masz ochotę wprowadzić do domu nową tradycję? Podpowiemy ci, w jaki sposób możesz schować prezent na mikołajki, aby jego znalezienie było prawdziwą frajdą!


1) Prezenty na mikołajki schowane w... skarpecie

Nie chodzi nam jednak o skarpety, które nosimy na co dzień, a o te, które oglądać możemy w świątecznych, amerykańskich filmach. Pięknie udekorowane, powieszone nad kominkiem lub zwyczajnie w miejscu, które jako pierwsze rzuci się obdarowywanym w oczy, kiedy tylko opuszczą rano swój pokój. Co więcej, skarpety, wiszące przed i po mikołajkach, będą także wspaniałą, świąteczną ozdobą, która doda świątecznego klimatu i nieco ociepli wnętrze - nawet bez kominka!


2) Mikołajki pod poduszką

Jeśli planujemy wręczyć naszym najbliższym prezent, który nie jest czekoladą, ani dużym pakunkiem, możemy włożyć go pod poduszkę. Musimy uważać jedynie, aby nie obudzić obdarowywanego - w szczególności, jeśli jest on dzieckiem. Wiadomo nie od dziś, że jeśli w grę wchodzą prezenty, dzieci potrafią czuwać do późnych godzin wieczornych, wypatrując "Mikołaja", który zwyczajnie chciałby pójść już spać!


3) Prezenty pod kominkiem lub choinką

Jeśli na początku grudnia jesteś już posiadaczką choinki, połóż prezenty pod drzewkiem. Sposób jest o tyle ciekawy, że podtrzyma iluzję tego, że Święty Mikołaj istnieje - opcja w szczególności dla tych, którzy posiadają dzieci w młodym wieku. Podobnie można zrobić, jeśli mieszkamy w domku z kominkiem. Połóż prezenty pod kominkiem i utrzymuj narrację, że to Święty Mikołaj zszedł do domu przez komin i zostawił drobne upominki. Sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli dziecko wyjdzie z pokoju, zobaczy, że pod drzewkiem jest pusto, a po powrocie z łazienki, kuchni - czy skądkolwiek indziej, napotka w tych miejscach swoje mikołajkowe prezenty!


4) Pozytywna niespodzianka!

W tym roku mikołajki wypadają z soboty na niedzielę. Jeśli chcesz zaskoczyć domowników czy dziecko to zostaw karteczkę obrazującą lub opisującą, gdzie schowany jest prezent. Umieść prezent w miejscu, w którym nie będzie się tego spodziewało. Gdy nasza pociecha lub partner otworzy takie miejsce natychmiast poprawi się ich humor. Gwarantujemy!


Jeśli nie mielibyście pomysłu na idealne zapakowanie prezentu dla najbliższych z pomocą przyjdą Wam specjaliści https://chrzcinyikomunie.pl/us...


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl