Kameralne przyjęcie okolicznościowe - chrzciny, komunie a może również wesele?

kameralne-przyjecie-okolicznosciowe-chrzciny-komunie-a-moze-rowniez-wesele

W ciągu kilku ostatnich lat można zaobserwować, jak bardzo zmienił się rynek weselny. Do niedawna kameralne przyjęcia okolicznościowe kojarzyły się wyłącznie z chrzcinami i komuniami. Oba wydarzenia najczęściej organizowano jedynie dla najbliższej rodziny. Goście byli zapraszani na obiad a po kilku godzinach każdy wracał do domu. Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby wyobrazić sobie, że właśnie tak zacznie wyglądać coraz więcej wesel. Przyszli małżonkowie często wolą zorganizować małe przyjęcie w gronie najbliższej rodziny niż huczne wesele. Szukają swojej wymarzonej sala na wesele Warszawa, która oferuje możliwość zorganizowania obiadu weselnego. Niekiedy zapraszają jedynie kilkanaście osób, z którymi pragną świętować swój najważniejszy dzień. W GdzieWesele.pl znajdziecie wiele obiektów godnych polecenia. Dzięki nim Wasz obiad weselny na długo zapadnie w pamięci gości. Dziś chcielibyśmy wspomnieć, dlaczego warto go zorganizować.


Czym jest obiad weselny?

Jak sama nazwa wskazuje, obiad weselny jest obiadem organizowanym po zawarciu związku małżeńskiego. Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na ślub cywilny czy kościelny, nie musicie zapraszać na niego kilkudziesięciu lub kilkuset gości. Niektórzy czują się dużo bardziej komfortowo w gronie najbliższej rodziny i to właśnie z nią chcieliby się cieszyć najważniejszym dniem swojego życia. Organizacja obiadu weselnego jest znacznie łatwiejsza, ponieważ macie do dyspozycji nie tylko sale weselne ale również restauracje. Wiele z nich oferuje możliwość zorganizowania kameralnego przyjęcia. To również idealna alternatywa dla osób, które nie chcą czekać kilku lat na salę weselną.


Jak zorganizować obiad weselny?

Organizacja obiadu weselnego przebiega w podobny sposób, co tradycyjnego wesela. Warto wziąć tutaj pod uwagę fakt, że jeśli chcecie zorganizować małe przyjęcie – jedynie dla kilkunastu osób – nie musicie z kilkuletnim wyprzedzeniem rezerwować lokalu. Wiele restauracji ma sporo wolnych terminów na organizację imprez okolicznościowych i możecie dopiąć tę sprawę dość łatwo. Następnie warto wybrać się do kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Jeśli zdecydujecie się na ślub kościelny, musicie pamiętać o formalnościach, które są obowiązkowe. Zaliczają się do nich nauki przedmałżeńskie oraz dwie spowiedzi przedślubne. Pamiętajcie, że przy organizacji małego przyjęcia nie musicie rezygnować z usług fotografa lub kamerzysty. Nawet, jeśli zaprosiliście kilkanaście osób, warto dołożyć wszelkich starań, aby papeteria i dekoracje pięknie się prezentowały.