Jakie kwiaty wybrać na Komunię Świętą?

jakie-kwiaty-wybrac-na-komunie-swieta

Żadna Komunia Święta nie może obyć się bez dekoracji kwiatowych. Powinny one znaleźć się jednak nie tylko w kościele, ale także podczas indywidualnych przyjęć organizowanych dla dzieci, gdzie piękne bukiety dodadzą pomieszczeniom elegancji i wyjątkowości. Oczywiście liczba kwiatów jakie mamy do wyboru jest przytłaczająca, konieczne może więc okazać się skorzystanie z pewnych rad doświadczonych w zakresie dekorowania florystów.


Idealne kwiaty na Komunię Świętą

Motywem przewodnim tego dnia jest biel, dlatego jeśli jesteśmy rodzicem na którym spoczywa obowiązek zadbania o udekorowanie kościoła, nie pomylimy się wybierając kompozycje właśnie w tym kolorze. Sprawdzą się przede wszystkim delikatne margaretki, stokrotki, konwalie i białe frezje, które powinny stanowić główny element bukietów i aranżacji kwiatowych. W postaci dodatków można wykorzystać także subtelne niezapominajki i chabry, również idealnie wpisujące się w majową aurę.


Jeśli poszukujecie sprawdzonego studia florystycznego zajrzyjcie https://chrzcinyikomunie.pl/us...


Jak udekorować kościół na Komunię Świętą?

Kościół to oczywiście miejsce centralne, najważniejsze tego dnia. Poza dekoracją ołtarza rozłożystymi bukietami, mniejsze kompozycje powinny znaleźć się także na ławkach. Często wzbogacane są one woalami materiału, jednak w tym elemencie warto zastosować umiar, aby miejsce nie nabrało charakteru ślubnego. Sporym wyzwaniem jest szczególnie dekorowanie dużych kościołów. Wówczas rodzice mogą zdecydować się na skorzystanie z pomocy florystów, którzy dopasują liczbę bukietów oraz ustawią je w taki sposób, aby ozdoby tworzyły spójną całość.


Jak udekorować salę na Komunię Świętą?

Po uroczystościach w kościele, czas na wyczekiwane przyjęcie. Także i tutaj nie możemy pominąć bukietów kwiatowych, którymi powinny być ustrojone stoły. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby kompozycje nie przeszkadzały gościom, stąd też najlepiej ustawiać je w wysokich kielichach lub zdecydować się na małe, umieszczane w pewnej odległości stroiki z drobnych kwiatów. Większy bukiet lub kompozycja powinny znaleźć się także na stole gdzie usiądą rodzice oraz chrzestni dziecka.


Dekorowanie kościoła i sali na Komunię Świętą wcale nie musi być trudne, o ile będziemy stosować się do kilku najważniejszych wskazówek, spośród których najbardziej istotną jest wybór stosownego rodzaju kwiatów. Motywem przewodnim powinna być jednak nie tylko kolorystyka, ale jak wskazują floryści także skromność bukietów, która podkreśli uroczysty i duchowy charakter wydarzenia.


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl