Jaki deser podać na stół komunijny?

jaki-deser-podac-na-stol-komunijny

Deser jest ważnym elementem każdego przyjęcia, a w szczególności uroczystości z okazji komunii. Jest ulubionym smakołykiem zarówno najmłodszych, jak i starszych domowników oraz zaproszonych gości.


Tort komunijny

Uwieńczeniem całego przyjęcia komunijnego, niezależnie od tego, czy jest ono małe, czy większe, powinien być tort na komunie. Nie warto z niego rezygnować, lecz wkomponować w menu nawet niewielki torcik. Sprawi to przyjemność zarówno dziecku, jak i gościom. W cukierniach na komunię można zamówić tort w kształcie otwartej księgi, z odpowiednimi napisami komunijnymi albo ze zdjęciem dziecka. Można także wybrać inne rodzaje dekoracji. Ważne jest, żeby tort był dość lekki i bez alkoholu. Najlepiej skonsultować się z dzieckiem, które jest centralną postacią tego dnia, jaki smak kremu będzie mu najbardziej odpowiadał.


Komunijne muffinki

Popularnym ostatnio sposobem urozmaicenia deseru komunijnego są muffinki. Mają one tę zaletę, że są niewielkie, więc może je zjeść każdy, nie trzeba ich kroić. Są bardzo lubiane przez dzieci. Decydując się na zaserwowanie ich biesiadnikom, warto sprawić, żeby były dopasowane do sytuacji. Najlepiej ozdobić je białym kremem na zewnątrz i dodać ozdoby, które będą kojarzyły się z wyjątkowym dniem – krzyże z czekolady, literki IHS lub nawet figurki przedstawiające dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii. Będzie to miłe urozmaicenie, które podkreśli znaczenie tego dnia.


Słodkie ciasteczka

Pieczenie ciasteczek nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy przepis, składniki oraz sporo lukru. Gdy przygotowuje się je na przyjęcie komunijne, można postarać się oto, żeby ciastka miały pewną symbolikę i przedstawiały np. krzyże. Jest to symbol łatwy do wykonania, zarówno przy użyciu tylko noża, jak i odpowiedniej foremki. Po upieczeniu ciasteczek należy posmarować je lukrem – najlepiej białym – i posypać kokosem, kawałkami białej czekolady, żeby były jeszcze smaczniejsze.


Deser lodowy

Komunie odbywają się w czasie, kiedy możemy spodziewać się wysokich temperatur. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie podanie deseru lodowego. Możesz podać go w postaci tortu lodowego lub w pucharkach. Deser ten nie będzie tylko uczta dla podniebienia, ale także ochłodzi gości. Deser taki możemy podać z czekoladą, orzechami, kawałkami owoców oraz polewą.


Każdy z deserów można wykonać samodzielnie, jednak przy natłoku spraw związanych z komunią, mszą oraz organizacją przyjęcia nie zawsze ma się na to czas. Na szczęście każdy deser można z powodzeniem zamówić w cukierni na komunię i odebrać odpowiednio wcześnie lub poprosić o jego dostarczenie, jeśli cukiernia posiada taką opcję. 


Nasi specjaliście na pewno będą w stanie sprostać Waszym wymaganiom: https://chrzcinyikomunie.pl/us...