Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrzcin dziecka w swoim domu?

jak-zorganizowac-przyjecie-z-okazji-chrzcin-dziecka-w-swoim-domu

Ceremonia chrztu odbywa się w kościele. Jednakże tuż po chrzcie organizujemy zwykle uroczyste rodzinne spotkanie przy stole. Z powodzeniem możesz sama zorganizować chrzciny w domu, zwłaszcza teraz, w dobie pandemii. 


Organizowanie imprez rodzinnych we własnym domu to zdecydowanie oszczędność pieniędzy, jednak trzeba poświęcić na to sporo czasu. Zwłaszcza przygotowanie cateringu pochłania mnóstwo czasu i energii. Jakie są zalety zorganizowania przyjęcia z okazji chrzcin dziecka w domu i czy opłaca się zamówić gotowy catering? 


Zalety organizacji przyjęcia w domu

Chrzciny w domu to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu. Należy pamiętać, że przyjęcie z tej okazji jest organizowane dla maluszka, dlatego impreza okolicznościowa w domu będzie po prostu wygodna. Dziecko będzie można w dowolnej chwili położyć spać w zacisznym miejscu. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza wtedy, kiedy na przyjęciu pojawia się więcej dzieci, również tych w wieku przedszkolnym, które nadal potrzebują popołudniowej drzemki. W przypadku chrzcin w restauracji dzieci muszą spać w wózku przy stole, a na sali często panuje gwar. Organizując chrzciny w domu, impreza może potrwać zdecydowanie dłużej, a nie ograniczać się tylko do obiadu. Dom to bezpieczne miejsce, w którym maluch dobrze się czuje.


Gotować czy kupić?

Jedyna wada imprez okolicznościowych w domu to przygotowanie jedzenia na własną rękę. Nie każdy ma zdolności kulinarne oraz odpowiednią ilość czasu i chęci, aby przygotować swój catering. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Sprawdzone firmy cateringowe znajdziecie na https://chrzcinyikomunie.pl/ca... 


Zalety cateringu przygotowanego przez profesjonalistów:

  • Pewność – nie trzeba obawiać się, że coś nie zostanie zrobione na czas. Podczas samodzielnego gotowania wiele rzeczy możne po prostu się nie udać i konieczne będzie ponowne ich przygotowanie.
  • Smak – catering przygotowany przez profesjonalnych kucharzy będzie przede wszystkim smaczny.
  • Wygląd – nie tylko smak potraw, ale również ich wygląd zachwyci gości. Wszystkie dania są wykonane estetycznie i na życzenie klienta mogą zostać dodatkowo ozdobione.
  • Bezpieczeństwo – korzystając z usług zarejestrowanej firmy, nie trzeba się obawiać, że jedzenie będzie słabej jakości. Nie warto decydować się na amatorski catering, gdyż jest to ryzykowne. Nierzadko zdarza się, że dochodzi do poważnych zatruć. Tylko catering pochodzący z rzetelnej firmy może być w 100% bezpieczny.

Jedną z ogromnych zalet cateringu jest też duży wybór dań. Firmy cateringowe oferują dziesiątki, a nawet setki różnych propozycji. Można wybierać nie tylko spośród dań klasycznych, ale także specjalnych diet np. bezglutenowych lub wegetariańskich.