Jak w 5 prostych krokach zrobić z dzieckiem wieniec wielkanocny DIY?

jak-w-5-prostych-krokach-zrobic-z-dzieckiem-wieniec-wielkanocny-diy

Wielkanoc tuż tuż i najwyższa pora, aby rozpocząć przygotowanie ozdób wielkanocnych z maluchem. Wieniec wielkanocny DIY to idealna ozdoba świąteczna na drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne w domu. Aby go wykonać, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na materiały. Za pomocą kolorowego papieru, kleju, nożyczek oraz ozdobnej wstążeczki można zrobić bardzo prostą i efektowną dekorację. Z jej wykonaniem nie będzie miało też problemu Wasze dziecko. 


Dzieci uwielbiają zamieszanie związane ze świętami. Z chęcią biorą udział w przygotowaniach, dlatego warto wykorzystać ich potencjał i wspólnie wykonać dekoracje świąteczne do domu. Starsze dzieci mogą ten wieniec wykonać zupełnie samodzielnie, młodszym przyda się Wasze wsparcie.


Koniecznie zobaczcie, jak zrobić wieniec wielkanocny DIY tylko w 5 prostych krokach. Szczegółowa instrukcja poniżej.


Krok 1

Przygotujcie różne kolorowe papiery (mile widziane są papiery w różne wiosenne desenie) oraz dwa szablony jajek - jeden mniejszy, drugi większy. Gotowe szablony znajdziesz bez problemu w internecie. Odrysujcie na papierach kilkanaście jajek w dwóch rozmiarach.


Krok 2

Teraz czas na trening rączek - poproś dziecko o precyzyjne wycięcie jajek. Pamiętaj o użyciu bezpiecznych nożyczek!


Krok 3

Duże jajka ułóżcie w koło - tak jak na załączonym zdjęciu. Następnie sklejcie klejem do papieru (najlepiej w sztyfcie), tak by wszystko dobrze się trzymało.


Krok 4

Wykonajcie kokardę z ozdobnej wstążki i przyklejcie ją na górnej części wianka. Najlepiej sprawdzi się do tego dwustronna taśma klejąca lub klej na gorąco.


Krok 5

Na koniec przyklejcie do wieńca mniejsze jajka, tak by cała kompozycja stała się trójwymiarowa. Na etapie prac "wykończeniowych" możecie całkowicie puścić wodzę fantazji i udekorować wieniec według swojego uznania. Im więcej osobistych akcentów, tym praca będzie dla Was cenniejsza. 


Życzymy dobrej zabawy i koniecznie pochwalcie się swoimi ozdobami!


A jeśli szukacie gotowych ozdób wielkanocnych to z pomocą przyjdą Wam nasi specjaliści: https://chrzcinyikomunie.pl/us...