Jak elegancko złożyć serwetki na chrzest?

jak-elegancko-zlozyc-serwetki-na-chrzest

Ceremonia Chrztu Świętego Twojego dziecka zbliżają się wielkimi krokami i chcesz sprawić, aby przyjęcie było pięknym i niezapomnianym wydarzeniem? Odkryj nasze sposoby na eleganckie udekorowanie stołu do jadalni serwetkami w kilku prostych krokach.


Serwetki od dawna są nieodłączną częścią stylowych przyjęć i pięknej zastawy stołowej, dlatego należy pamiętać, że serwetki papierowe i płócienne, dzięki swoim właściwościom, pozwalają na tworzenie różnorodnych niepowtarzalnych dzieł. Nie musisz kłaść ich płasko na talerzu, wiązać wstążką i wkładać do specjalnych pojemników. Nie zdziw się, bo na pierwszy rzut oka wszystkie prace wyglądają jak skomplikowane puzzle origami. Dzięki materiałom dostępnym w Internecie w krótką chwilę uda Ci się rozgryźć nawet najbardziej nietypowe ułożenia, a poświęcając trochę czasu możesz zaskoczyć swoich gości najbardziej nietypowymi aranżacjami.


Serwetka złożona w zajączka

Naszą pierwszą propozycją, która z pewnością sprawdzi się na wszystkich imprezach z udziałem dzieci, jest składana serwetka w kształcie zajączka. Jeśli chcesz przykuć uwagę gości, możesz położyć ją na talerzu, ale świetnie będzie wyglądał obok szklanki z wodą. Choć wygląda to skomplikowanie, możesz je łatwo złożyć w kilka sekund. Wystarczy, że najpierw położysz przed sobą rozprostowaną serwetkę, a następnie zgiąć górną i dolną krawędź wzdłuż linii środkowej. Następnie skieruj górne rogi w dół, a dolne w górę, pamiętając, że powinny się wyrównać. Na następnym ściegu złóż boczne rogi wzdłuż linii środkowej i odwróć serwetkę na lewą stronę, obracając dolny róg do góry. Na koniec zagnij dolne rogi, złóż je razem i uformuj długie uszy. To wszystko, zając zdobiący stół jest gotowy!


Serwetka wachlarz

Kolejnym stylowym elementem, który będzie świetnie prezentował się nie tylko w wersji materiałowej, ale również papierowej, jest wachlarz. Aby go uformować należy najpierw złożyć serwetkę w taki sposób, aby linia zagięcia znajdowała się u góry, a następnie obróć górne rogi w dół, dociskając je do linii środkowej. I to w zasadzie tyle. Teraz można wykonać marszczenia, pamiętając, aby zacząć od środka serwetki. Na koniec wystarczy złożyć serwetkę wzdłuż środkowej linii i złączyć dwa narożniki z przeciwległymi bokami. I gotowe, śmiało możecie ustawić swoją kompozycję na talerzach.


Serwetki w kształt sukienki

Kolejną propozycją, która idealnie sprawdzi się na imprezie dla dziewczynki jest składanie serwetek w kształt sukienki. Pamiętaj, że nie musi to być róż, białe serwetki są idealne na okazje takie jak chrzest czy komunia. Aby stworzyć serwetkę w kształcie sukienki, najpierw złóż boki do wewnątrz, a następnie złóż na pół. W miejscu w którym chcesz zrobić ramiona, wytnij nożyczkami małe trójkąty, a od góry w ten sam sposób stwórz dekolt w kształcie litery V. Dobrym pomysłem na koniec jest przyklejenie kokardy w kontrastowym kolorze. Całość wygląda naprawdę uroczo i z pewnością zachwyci Twoich gości.


Serwetka złożona w koszulę

Jeśli uroczystość, którą organizujesz, jest przygotowywana dla chłopca, to doskonałą alternatywą dla stroju będzie składana serwetka koszulowa. Składanie serwetek w ten sposób nie zajmuje dużo czasu i na pewno będzie zabawnym akcentem na Wystarczy, że najpierw rozprostujesz serwetkę i złożysz jej prawy bok do środka, następnie to samo zrobisz z lewą stroną, a później jeszcze raz złożysz na pół oba boki. Nie zapomnij jej dociskać! Wtedy będziesz mieć pewność, że Twój układ będzie stabilny. Następnie odwróć serwetkę i złóż jej górną krawędź. Zagnij prawy róg w ten sposób, aby znajdował się na środku serwetki i analogicznie zrób to samo z lewym. Spód serwetki zagnij do środka. Następnie prawą klapę odwiń na zewnątrz – w ten sposób powinien ukazać się rękaw twojej koszuli – i złóż serwetkę na pół. Po chwili koszula jest gotowa i można ją spokojnie położyć na stole.


Serwetka w kieszonkę na sztućce

Ostatnią i najłatwiejszą propozycją jest umieszczenie serwetki w kieszonkę na sztućce. Do serwetki w klasycznym rozmiarze, którą zdecydujemy się złożyć w ten sposób, mieści się podstawowy zestaw sztućców. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z nieco grubszego papieru. Warto jednak zauważyć, że w momencie zakupu jest wykonany z nieco grubszego papieru. Wybierając tę metodę składania należy pamiętać, że serwetki można nie tylko zrobić w prostokąt, ale również w klasyczny trójkąt lub kopertę. Jeśli chcesz zrobić prostokąt, musisz najpierw złożyć serwetkę na cztery części, aby utworzyć kwadrat. Następnie rozłóż pierwszą warstwę, aby utworzyć dwa identyczne trójkąty. Następnie odwracamy serwetkę i składamy jej lewą stronę. Podobnie jak składamy prawą stronę do wewnątrz, pamiętać jednak trzeba to, aby składaną część włożyć do środka utworzonej z dolnej części kieszonki.


Mamy nadzieję, że jedna z naszych rekomendacji przypadnie Ci do gustu, a Twoi goście na długo zapamiętają Twoje przyjęcie.


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl