Ile trwa obiad komunijny w restauracji?

ile-trwa-obiad-komunijny-w-restauracji

Przyjęcie komunijne w restauracji to najczęściej uroczysty obiad z ciastem i kawą. Rodzice z dzieckiem przyjmującym Sakrament, rodzice chrzestni, rodzina i pozostali goście udają się na miejsce zaraz po uroczystej mszy świętej w kościele. Ile powinna trwać komunia w restauracji? Wielu gości zastanawia, ile czasu przeznaczyć na organizację przyjęcia z okazji komunii w restauracji. Czy są jakieś zasady określające, jaki czas zarezerwować na przyjęcie komunijne?   


Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwa komunia w restauracji. Standardowo jest to od 3 do 6 godzin. Jeśli więc komunia w restauracji zaczyna się około 13:00, powinna trwać co najmniej 3-4 godziny do ok. 17:00. Czasami rodzice dziecka pierwszokomunijnego decydują się na przedłużenie przyjęcia komunijnego i serwowanie gościom kolejnego ciepłego posiłku po deserze. Dlatego taki komunijny obiad może trwać do godziny 18, a nawet 20, w zależności od uzgodnień rodziców z lokalem i atmosfery przyjęcia.


Jeśli nie znaleźliście jeszcze idealnej restauracji na komunie swojego dziecka to koniecznie skorzystajcie z najlepiej rozbudowanej bazy obiektów: https://chrzcinyikomunie.pl/, które  „szyją przyjęcie na miarę” oczekiwań.