Dzień Babci i Dziadka 2021. Co warto kupić na ich święto?

dzien-babci-i-dziadka-2021-co-warto-kupic-na-ich-swieto

Już jutro obchodzimy Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. Z tej okazji, jak co roku wnuczkowie zastanawiają się, jaki prezent kupić swoim ukochanym dziadkom. Sprawdź nasze najciekawsze propozycje upominków na Dzień Babci i Dziadka 2021!


Z okazji Dnia Babci i Dziadka internauci wyszukują nie tylko oryginalnych życzeń dla najbliższych, ale również ciekawych i niebanalnych prezentów.

Na Dzień Babci i Dziadka wiele wnuków szuka oryginalnych życzeń dla dziadków. Przedstawiamy nasze propozycje, dzięki którym na pewno zaskoczymy naszych bliskich pięknymi i wzruszającymi życzeniami.


Dzień Babci - historia święta

Dzień Babci powstał w Polsce niedawno. W 1964 r. z propozycję utworzenia takiego święta miał opublikować tygodnik "Kobieta i życie". Niedługo później do akcji popularyzacji tego pomysłu dołączyć miał "Express Poznański". Sam pomysł związany był z chęcią uhonorowania aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej.

Kolejnym krokiem popularyzacji święta były publikacje w stołecznym "Expressie Wieczornym".


Dzień Dziadka - od kiedy obchodzimy święto?

Dzień Dziadka prawdopodobnie powstał wtórnie, dzień po święcie babć, które przyjęło się w całej Polsce. Można także znaleźć informację, że to święto przywędrowało do nas z Ameryki w latach 80. XX wieku.


Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka. Co kupić?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się co kupić babci i dziadkowi z okazji ich święta, zobacz nasze propozycje:


  • Laurka z życzeniami od serca <3
  • Na długie zimowe wieczory dziadkom przydadzą się ciekawe książki i płyty z piękną muzyką, przy których będą mogli ciekawie spędzić czas nie wychodząc z domu
  • Żeby było im jeszcze milej można podarować im wszystko, co sprawi, że zrobi im się ciepło w te zimne, pochmurnie dni: swetry, szlafroki, kapcie, przytulne koce;
  • Miłą niespodzianką na pewno będzie dla nich album ilustrujący wszystkie piękne chwile przeżyte wspólnie z rodziną;
  • Dobrym pomysłem są wszystkie prezenty związane z ich hobby i zainteresowaniami;
  • Sprzęty, które przydadzą się jej w życiu codziennym, będą również przydatne. Możesz kupić biżuterię lub szkatułkę na drobiazgi;
  • Mogą to być również kubki lub filiżanki wykonane z ceramiki, porcelany, a nawet ze szkła
  • Kosmetyki lub perfumy. Najczęściej drogerie specjalnie z tej okazji przygotowują wyjątkowe zestawy kosmetyków
  • Nie zapominajmy o zestawie krzyżówek lub sudoku, które stanowią rozrywkę niezależnie od pory dnia czy roku


A Ty co w tym roku podarujesz Babci i Dziadkowi?


Jeśli szukasz więcej inspiracji to zajrzyj i zapytaj naszych specjalistów https://chrzcinyikomunie.pl/us... na pewno znajdziesz coś wyjątkowego :)