Dekoracje balonowe TREND na chrzcinach, komuniach i weselach

dekoracje-balonowe-trend-na-chrzcinach-komuniach-i-weselach

Balony to zdecydowanie najlepsza ozdoba różnorakich uroczystości na przestrzeni lat. Jednak dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu, kiedy na przyjęciach komunijnych w salach bankietowych czy weselnych przywieszało się je w prosty sposób do sufitu. Teraz powstają piękne ozdoby balonowe, są one w najróżniejszych kształtach, kolorach, a także są wykonane z różnego rodzaju balonów. Oznacza to, że mogą dekorować różne pomieszczenia na różne okazje i zawsze stworzą niesamowity efekt. A co najważniejsze, nie musisz samodzielnie podejmować się przygotowania takich dekoracji, bo firmy: dekoracje balonowe na komunie, dekoracje balonowe na chrzciny oferujące takie usługi mogą Ci w tym pomóc.


Balony – na jakie okazje pasują i jakie mają zalety?

Balony są najczęściej wykonywane z gumy lateksowej. Są wypełnione powietrzem lub helem, dzięki czemu mogą unosić się w powietrzu. Produkowane dziś balony mogą mieć różne kształty, kolory czy nadruki, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: wszystkie muszą być szczelne, tak aby nie uciekało z nich ich wypełnienie. Oczywiście każdy balon musi mieć również mały otwór, który umożliwia jego napompowanie. Opisane tu gadżety kiedyś kojarzyły się przede wszystkim z zabawkami dla dzieci. Jednak z biegiem czasu stały się (i nie tylko) nieodłącznym elementem wystroju wnętrza przy wielu różnych okazjach typu chrzciny w restauracji czy komunia w restauracji. Stało się tak dzięki ich licznym zaletom. Można zaliczyć do nich to, że:

  • przygotowanie wystroju przy pomocy balonów jest bardzo łatwe,
  • jest to efektowna dekoracja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych,
  • dekorowanie balonami nie zajmuje przesadnie wiele czasu,
  • balony stanowią niezwykłą atrakcję (szczególnie teraz, kiedy mogą mieć różne kształty, kolory, nadruki czy nawet wypełnienia typu konfetti),
  • dekoracje balonowe mogą stać się niezwykłym doznaniem wizualnym,
  • można je zaaranżować w sposób bardzo elegancki i stylowy,
  • są to przedmioty, które w wielu przypadkach mogą stać się także elementem zabawy (np. na dziecięcych przyjęciach urodzinowych, na komunii w hotelu czy chrzcinach w hotelu).

Wszystko to sprawia, że balony są obecnie prawdziwym dekoracyjnym hitem na wielu uroczystościach. Są to oczywiście spotkania rodzinne takie jak: wesela, chrzciny w sali bankietowej, komunie w sali bankietowej. Oczywiście nadają się również na mniej formalne przyjęcia, takie jak urodziny, baby shower, sylwester, andrzejki czy imprezy karnawałowe. Mogą stanowić również oprawę dla wydarzeń firmowych.  Warto też wspomnieć, że balony poza funkcją ozdobną mogą być również wykorzystywane, jako prezenty lub jako atrybuty do zdjęć (np. podczas ślubów, a także zdjęć komunijnych, zdjęć z chrzcin). Duża różnorodność produkowanych obecnie balonów pozwala na zastosowanie ich na wiele okazji i okoliczności.


Rozmaite dekoracje balonowe

Teraz na wybrane uroczystości zdecydować można się na przepiękne konstrukcje z balonów, które dostarczają niezwykłych wrażeń estetycznych. Do tego rodzaju dekoracji zaliczyć można:


– Słupy z balonów - stojące girlandy stworzone z kolorowych lub jednobarwnych balonów, które najczęściej umieszcza się przy wejściu do lokalu czy sali. Mocuje się je na specjalnej podstawie zabezpieczającej, która chroni lekką kolumnę przed przewróceniem. Tego rodzaju balonowe słupy mają zazwyczaj mniej więcej dwa metry wysokości. Oczywiście wszystko zależy od kupującego i zamówić można stojące girlandy sięgające nawet czterech i więcej metrów.


– Bramy z balonów (łuki balonowe). Są one doskonałym rozwiązaniem dla dekoracji wejść dla wszelkich wydarzeń i imprez zarówno tych firmowych, jak i prywatnych, ponieważ są na pewno elementem, który silnie przyciąga uwagę. Takie ozdoby stanowią na przykład idealną opcję dla przyjęcia Pana Młodego w domu Panny Młodej czy wjazdu/wejścia na przyjęcie weselne. Jest to także pomysł dla przedsiębiorców, którzy w wyjątkowy sposób chcą uczcić otwarcie sklepu, specjalną promocję czy też na przykład jubileusz firmy. Balonowe bramy na różnych wydarzeniach stanowią pierwszy i bardzo często także jedyny element dekoracyjny, ponieważ są bardzo okazałe, a przy tym efektowne. Mogą mieć różne rozmiary, kształty i kolorystykę.


– Girlandy regularne, czyli specjalnie związane balony w jednakowym kształcie i rozmiarze. Takie balony przymocowuje się do wytrzymałej żyłki i dzięki temu girlandy mogą być bardzo długie i wedle życzenia – również bardzo kolorowe. Wybierać można oczywiście spośród wielu kombinacji kolorystycznych. Kolorystyka girland może nawiązywać do okazji (np. białe balony na Chrzest Święty, różnokolorowe na karnawał). Barwy można dobrać także do potrzeb zamawiającego. W związku z tym girlandy balonowe są wybierane zarówno przez firmy, jak i osoby indywidualne. Są to bowiem ozdoby niezwykle uniwersalne, które mogą posłużyć do udekorowania: sali weselnej czy na chrzciny, lokalu na specjalną okazję (np. na urodziny) albo na event firmowy.


Ścianki z balonów na komunie – są to specjalnie połączone balony, które tworzą jednolitą powierzchnię. Dzięki wykorzystaniu balonów w różnych kolorach, można stworzyć wybrany napis czy grafikę. Oczywiście taka ścianka może pozostać po prostu jednobarwną lub różnokolorową dekoracją bez żadnych wzorów. Taka ścianka z balonów na chrzciny zawsze stanowi niebanalną i dużą ozdobę, która będzie o tyle wygodna, że może zostać wykonana w dokładnie wybranych kolorach.


– “Przedmioty” i napisy. Z wielu starannie połączonych lateksowych balonów najlepsi dekoratorzy mogą stworzyć ozdoby w niezwykłych i zdecydowanie bardziej skomplikowanych kształtach. Można je ułożyć w kształt serca czy np. dużego prezentu z kolorową wstążką. Da się z nich stworzyć także napisy: imiona, określone cyfry, nazwę firmy oraz różnego rodzaju hasła. Nie trzeba do tego koniecznie używać gotowych już balonów w kształcie liter czy cyferek, choć oczywiście nie ma do tego też żadnych przeciwwskazań.


– Konstrukcje przysufitowe z balonów. Pierwszą z opcji stanowią tutaj okazałe “chmury balonowe”, czyli balony (zazwyczaj w jednym kolorze) bardzo ściśle ze sobą połączone i przywieszone pod sufitem. Natomiast drugą, równie ciekawą propozycją, są balony z konfetti. Są to balony transparentne, wypełnione helem, w których znajduje się przylegające do ścianek konfetti. Z nich tworzy się okazałe “bukiety”, które umieszcza się w różnych częściach pomieszczenia i które samoczynnie utrzymują się pod sufitem dając niezwykłe efekty wizualne. Do tych najpopularniejszych należą jednak: złoty, srebrny i wielokolorowy mix.


Ozdoby z balonów – bogata oferta rynkowa

Tworzenie nietypowych aranżacji balonowych z pewnością ułatwia fakt, że obecnie producenci oferują naprawdę różnorodną gamę produktów, z których można stworzyć dekoracje na każdą okazję. Do wyboru balony pastelowe, neonowe, chromowane lub metaliczne. W ostatnich latach na rynku pojawiły się jasne balony LED, które idealnie nadają się do tworzenia ciekawych dekoracji ślubnych. Balony transparentne i konfetti są również bardzo ozdobne. Wiele osób z pewnością interesują się balonami już wykonanymi na konkretną okazję: z nadrukiem komunijnym, chrzcielnym czy noworocznym. Na najmniejsze urodziny idealnie sprawdzą się balony z wesołymi napisami lub postaciami z bajek. Balony foliowe w kształcie cyferek są idealne na urodziny dorosłych lub na przykład na sylwestra lub dzień ślubu. Te balony z helem mogą być również świetnym prezentem i narzędziem do robienia pamiątkowych zdjęć. Balony w kształcie gwiazdy są podstawą do stworzenia całej korony o określonym odcieniu. Balony – kojarzone głównie z radością, beztroską i zabawą – to bardzo uniwersalny i jednocześnie łatwy sposób na udekorowanie każdego przyjęcia i każdego wnętrza. Wszystko zależy od właściwego doboru rodzaju dekoracji, jej poszczególnych elementów oraz ich kolorystyki, tak aby balony pasowały do stylu i atmosfery danego wydarzenia.


Więcej ciekawostek i inspiracji związanych z dziećmi, chrzcinami bądź komuniami znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl