Wyślij zapytanie
606... telefon

Iluzjonista Filip Piestrzeniewicz

Łódź, Łódzkie,

W pobliżu: Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Katowice, Kraków, Olsztyn, Oświęcim, Rybnik, Sopot, Zakopane, Mysłowice, Żory

606... telefon
Wyświetleń: 1907


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Iluzjonista Filip Piestrzeniewicz

Urodzony w 1988 roku Filip Piestrzeniewicz pasjonuje się iluzją od najmłodszych lat swojego dzieciństwa. Pierwszym nauczycielem i mistrzem Filipa był jego ojciec, światowej sławy iluzjonista - Arsène Lupin.

Po raz pierwszy wystąpił w wieku 5 lat w Filharmonii Łódzkiej, prezentując najprostsze efekty iluzji scenicznej. Obecnie na swoim koncie ma prowadzenie cyklu programów w Telewizji Polskiej, liczne występy w teatrach i multum występów realizowanych na prywatne zamówienia. W 2008 roku wziął udział w programie "Mam talent", emitowanym przez telewizję TVN i znalazł się półfinale konkursu. Jest bywalcem kongresów i festiwali iluzji na całym świecie. Jest członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów. Występował na deskach łódzkiego Teatru Szwalnia w autorskim spektaklu pt. "Przypadek Piestrzeniewicza". Obecnie można go zobaczyć na antenie telewizji Polsat, dla której realizuje program "Magicy z ulicy".

Filip, w oparciu o interakcję, stwarza widowisko będące nie tylko czysto wizualnym pokazem iluzji, ale i formą intelektualnej roz(g)rywki. Dzięki temu nie wpisuje się w stereotyp kuglarskiego cyrkowca, a jego występy, prócz zdziwienia i zabawy, poruszają myśl i wyobraźnię; inspirują. Magiczne show w jego wykonaniu posiada nowoczesną i oryginalną formę, odznaczają się dynamiką i różnorodnością, a sama postać iluzjonisty nie przypomina drętwego pana we fraku. Szczególny akcent kładzie Filip na oddziaływanie słowa, tworząc wyjątkową narrację poruszającą wątki filozoficzne i mitologiczne.

Studiuje religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej ukończył filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Szczególnie pasjonuje go myśl św. Tomasza z Akwinu, Immanuela Kanta i Sørena Kierkegaarda. Jest entuzjastą muzyki Dymitra Szostakowicza. W wolnym czasie uprawia narciarstwo wodne - jest dwukrotnym mistrzem Polski juniorów (2006 i 2007) oraz zdobywcą brązowego medalu w międzynarodowych zawodach o Grand Prix Polski. Filip jest taże rzecznikiem prasowym Fundacji Wspierania Kultury Magna Res i organizowanego przez nią Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka w Opactwie - Bach u Cystersów" w Wąchocku.

Zapraszamy do kontaktu!

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Łódź, Usługi, Atrakcje dla dzieci, Animatorzy dla dzieci Warszawa, Nietypowe atrakcje dla dzieci na chrzciny i komunie

Powrót