Wyślij zapytanie
856... telefon

Gospodarstwo Agroturystyczne Bora-Zdrój

Lewkowo Nowe 93, Lewkowo Nowe, Podlaskie,

856... telefon
Wyświetleń: 411


Średnia ocena: 0 z 0 głosów

Zobacz opinie

Ceny od

0 zł / os

Liczba gości

do 160

Gospodarstwo Agroturystyczne Bora-Zdrój

Sala na chrzciny na 160 osób

Chrzest, to przede wszystkim przepiękna ceremonia, w której uczestniczą rodzina i jej przyjaciele – osoby, które później będą pojawiać się w życiu dziecka. Chrzciny, czyli przyjęcie dla gości biorących udział w uroczystości kościelnej, i prezenty, będące niekiedy wspaniałą pamiątką dla malucha, są nieodłącznym elementem tej tradycji. W Bora Zdrój uczynimy ten dzień wyjątkowym – tradycjonalny lub nowoczesnym – wydarzeniem w życiu Państwa rodziny.

Chrzest w kościele

Chrzest to jeden z najstarszych i najważniejszych obrzędów religijnych. Samo słowo chrzest (tłumaczone z greckiego „baptismos”) oznacza nic innego jak „zanurzenie”. Sakrament chrztu, który obok Eucharystii i bierzmowania, należy do najważniejszych sakramentów chrześcijańskich, nawiązuje bezpośrednio do przyjęcia chrztu przez Chrystusa w wodach Jordanu. Jest on symbolem włączenia do wspólnoty Kościoła.

Chrzciny, czyli przyjęcie po chrzcie

Chrzciny, czyli tradycyjne przyjęcie dla gości, które odbywa się w formie uroczystego obiadu po ceremonii chrztu, może odbyć się w domu lub – co jest praktyką coraz częstszą – w wynajętym lokalu. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W domu, mamy większą swobodę jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem, które dodatkowo znajduje się w znanym sobie otoczeniu. Jednak samo przyjęcie wymaga przygotowania posiłku, nakrycia, podania, a następnie posprzątania po gościach – stąd coraz popularniejsze staje się organizowanie takiego przyjęcia po chrzcie w wynajętym lokalu. Jego pracownicy zadbają o komfort zaproszonych i zdejmą z barków rodziców kłopot związany w praktyczną częścią przygotowania chrzcin.

Chrzciny kameralne i wystawne do 160 osób

W Państwa imieniu przyjmiemy nawet 160 osób, a jeśli Państwa goście przyjadą z daleka i będą potrzebowali noclegu – dysponujemy 26 komfortowymi miejscami noclegowymi. W naszej ofercie zwraca też uwagę kuchnia regionalna – znajdą tu Państwo smaki niecodzienne i pyszne, które urozmaicą tradycyjny poczęstunek obiadowy.

Chrzciny zorganizowane w Bora Zdrój będą świetną okazją do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół – w pięknych okolicznościach przyrody

Sala na przyjęcie komunijne

Pierwsza Komunia Święta to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka. Jest to jeden z najważniejszych sakramentów świętych – obok chrztu i bierzmowania. Dzieci z pomocą rodziców przygotowują się do tego sakramentu przez cały rok. Pierwsza Komunia to także święto dla całej rodziny, tradycyjnie więc przygotowuje się także przyjęcie w postaci obiadu dla zaproszonych gości.

Tradycje związane z Komunią Świętą

Najważniejszym elementem dnia, w którym dziecko przyjmuje Pierwszą Komunię jest oczywiście Msza Święta, jednak przyjęło się, że tradycyjnie, po nabożeństwie, cała rodzina i zaproszeni goście wspólnie świętują tę uroczystość. Nieodłącznym elementem są również prezenty, którymi obdarowuje się dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii. Przygotowania do tego sakramentu trwają zazwyczaj rok i obejmują nauczanie w szkole na lekcjach religii, specjalnie spotkania w kościele, a także przygotowanie w domu rodzinnym. Po tylu trudach warto zadbać o to, by był to dzień niezapomniany przede wszystkim dla dziecka.

Przyjęcie komunijne – uroczysty obiad

Skorzystanie z oferty Bora-Zdroju pozwoli Państwu bez nerwów zajmować się najważniejszą w tym dniu osobą – Państwa dzieckiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice zamiast zajmować się przygotowywaniem posiłku mogą spędzać czas z dzieckiem i rodziną. Jest to także bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli planujemy przyjęcie komunijne na większą liczbę osób, której nie pomieścimy wygodnie we własnym domu.

W naszym ośrodku organizujemy kameralne komunie rodzinne oraz większe przyjęcia – nawet dla 160 osób. Jeśli Państwa goście przyjadą z daleka, a często tak właśnie bywa, będą się mogli zatrzymać w naszych komfortowych pokojach. Przygotowaliśmy 26 miejsc noclegowych – na odpoczynek po podróży, w czasie przyjęcia oraz przed wyruszeniem w drogę powrotną.

Komunijne menu

To, jakie potrawy pojawią się na stole w czasie uroczystości, zależy od Państwa – szef naszej kuchni sprosta każdemu kulinarnemu wyzwaniu.

Proponujemy także urozmaicenie w postaci dań regionalnych – pysznych wędlin, swojskiego chleba, babki ziemniaczanej czy pyz lub ruskich pierogów. Tasze wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu tego typu imprez pokazuje, że takie smaki mają wśród gości wielu zwolenników.

Komunia zorganizowana w Bora-Zdroju będzie pięknym wydarzeniem, które na długo zapisze się pamięci dziecka, rodziców i gości – także dzięki malowniczym zdjęciom, które można wykonać w czasie sesji fotograficznej w plenerze.

Zapraszamy do kontaktu Państwa z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Gródka, Michałowa oraz innych miejscowości – znajdą u nas Państwo życzliwą pomoc i miejsce godne Państwa uwagi.

Zapraszamy do kontaktu!

  • Nocleg
  • Parking
  • Sala na wyłączność

Lokalizacja

Wasze opinie

Tagi: Lewkowo Nowe, Obiekty, Sale bankietowe, Chrzciny, komunie w ogrodzie, Komunia z noclegiem

Powrót