Znamy imię syna Meghan Markle i księcia Harry’ego!

2019-05-09

Początkowo brytyjskie media obstawiały, że Meghan Markle i książę Harry zdecydują się na takie imiona jak Arthur, James czy Alexander. Miała o tym świadczyć teoria z nieaktywnymi podstronami royal.uk, o której przeczytacie tutaj. Jak się okazuje, jednak najwięcej racji mieli ci, którzy twierdzili, że imię dziecka będzie łączyć w sobie kulturę amerykańską księżnej Sussex oraz brytyjską księcia Sussex.

Meghan Markle i książę Harry ogłosili właśnie, że ich pierwsze dziecko, które jest siódme w kolejce do tronu, otrzymało nie jedno, a dwa bardzo amerykańskie imiona i oficjalnie nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Co więcej, świeżo upieczeni rodzice poinformowali, że dziś również na zamku w Windsorze przedstawili swojego syna królowej Elżbiecie II. Archie Harrison to ósmy prawnuk monarchini. W spotkaniu towarzyszył im także książę Filip oraz mama Meghan, Doria Ragland.

Syn księżnej Meghan i księcia Harry’ego urodził się 6 maja o godz. 5.26 rano (6.26. w Polsce). Jako pierwsi o narodzinach dowiedzieli się królowa Elżbieta II oraz jej mąż książę Filip, ojciec Harry’ego i następca tronu – książę Karol oraz brat Harry’ego, książę William z księżną Kate.

Syn pary książęcej waży 3,2 kilograma. “Księżna i jej dziecko są zdrowi i czują się dobrze” – napisano w wydanym oświadczeniu. Para książęca podziękowała wszystkim osobom za wsparcie w tym “wyjątkowym w ich życiu czasie”.

Syn księcia Harry’ego nie odziedziczył tytułu książęcego, jednak może go otrzymać od swojej prababci, królowej Elżbiety. W przeciwnym razie będzie nosić tytuł księcia Dumbarton. Podobny gest królowa uczyniła już wobec dzieci księcia Williama i księżnej Kate. Tytuł książęcy miał odziedziczyć tylko książę George, ale dzięki zaświadczeniu patentowemu również księżniczka Charlotte i książę Luis mogą posługiwać się tymi tytułami

 

 

Wyjątkowe miejsca