Restauracja jako miejsce organizacji przyjęcia okolicznościowego

2019-08-07

Przyjęcia okolicznościowe wiążą się zazwyczaj z bardzo ważnymi chwilami w naszym życiu. Do przyjęć okolicznościowych zaliczają się obiady po chrzcie i pierwszej komunii świętej, wesela, imprezy z okazji zdobycia tytułu, stypy, okrągłe rocznice… Zależy nam, aby przyjęcie uświetniło ważne wydarzenie. Czy zatem restauracja jest dobrym miejscem na wyprawienie uroczystego przyjęcia?

Gdzie zorganizować przyjęcie okolicznościowe?

Jeszcze dwie–trzy dekady temu miejsce zorganizowania przyjęcia okolicznościowego było raczej z góry przewidziane i był to dom. Wyjątki stanowiły naprawdę duże przyjęcia, takie jak wesela. Nie sposób przecież pomieścić kilkuset niekiedy osób w przeciętnym domu. Z biegiem czasu coraz więcej osób decydowało się przenosić przyjęcia okolicznościowe do przeznaczonych do tego lokali: domów weselnych, sal bankietowych czy restauracji. Jak to wygląda dzisiaj?

Dziś coraz mniejsze przyjęcia okolicznościowe przenoszą się z domu do lokalu. Przyczyną jest to, że nawet niewielkie okazje, takie jak chrzciny, stają się sposobnością do wyprawienia przyjęcia dla wielu gości. Kiedyś były one kameralne. Dziś na chrzcinach oprócz rodziców, dziadków i chrzestnych pojawia się też dalsza rodzina. Stąd potrzeba powierzenia organizacji imprezy okolicznościowej profesjonalistom.

Organizacja przyjęcia w domu okazuje się zbyt karkołomna, gdy gości ma być wielu. Dla organizatorów oznacza to wiele dni przygotowań i niezliczone godziny spędzone w kuchni, a potem przy sprzątaniu. W czasie zabawy są oni postawieni na nogi i w gruncie rzeczy nie mogą w pełni uczestniczyć we własnym święcie. Nic więc dziwnego, że obecnie przyjęcia okolicznościowe w domu są prawdziwą rzadkością.

Dlatego warto urządzić przyjęcie okolicznościowe w restauracji?

Alternatywą wobec przyjęć wyprawianych w domu albo specjalnie do tego przeznaczonym lokalu (np. domu weselnym) jest organizacja przyjęcia okolicznościowego w restauracji. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Wygląda na to, że tak.

Nie da się ukryć, że jednym z filarów udanego przyjęcia jest wyśmienite jedzenie. A gdzie indziej go szukać, jeśli nie w restauracji? Organizując np. obiad weselny albo komunię w restauracji, zyskujemy pewność, że każda pozycja menu rozpieści podniebienia naszych gości. Ważne jest także to, że pracownicy restauracji mają doświadczenie w codziennej obsłudze gości. Można się spodziewać, że jej poziom będzie naprawdę wysoki.

Nie ma takiej gwarancji w przypadku domów weselnych, w których nie zawsze pracuje stała zgrana załoga. Restauracje oferują także starannie dopracowany wystrój, który buduje odpowiedni klimat. W zależności od tego, na jakim charakterze imprezy nam zależy, możemy wybierać spośród rozmaitych lokali.

Wyjątkowe miejsca