Ile dać do koperty dziecku na komunię 2019?

2019-04-18

Maj zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czas Pierwszych Komunii Świętych oraz wielu pytań: Ile pieniędzy włożyć dziecku do koperty na komunię? Jaki prezent kupić? To pytanie spędza sen z powiek rodziców dziecka komunijnego, chrzestnych, ale i pozostałych gości.

Zobaczcie, jakie opinie znaleźliśmy w sieci.

Bardzo często wśród opinii internautów można znaleźć głosy, że każdy daje tyle, na ile go stać. Nie liczy się bowiem liczba pieniędzy w kopercie, lecz towarzyszenie dziecku w dniu Pierwszej Komunii.

“Takie głupie czasy nastały ze wszystko jest przeliczane na pieniądze. Komunia św dziecka to szczególny dzień i trzeba małego człowieka uczyć, że nie ważne, kto ile da ważne, że jest pamięta a to rodziców obowiązek, żeby zapewnić byt dziecku . Ja nie wymagam prezentów i moje dzieci tego uczę tłumaczę ze przecież wujek i ciocia tez maja swoje rodziny muszą tez z czegoś żyć wiec, nie mogą dać tyle wam dadzą trzeba ładnie podziękować i być zadowolonym”.

“Uważam, że 500 złotych to najwyższa kwota, którą dałbym chrześniakowi czy siostrzenicy na Komunię. To w końcu prezent dla 9-letniego dziecka, nie powinniśmy jako dorośli popadać w tym temacie w paranoję”

“Moim zdaniem chrzestny czy chrzestna powinni dać do koperty około tysiąca złotych”

O ile na prezenty goście komunijni potrafią wydać nawet kilka tysięcy złotych, o tyle w kwestii pieniędzy, jakie należy włożyć do koperty większość internautów jest zgodna: nie powinno się w niej znaleźć więcej niż tysiąc złotych.

Wielu internautów jest przeciwna dawaniu dzieciom jakichkolwiek pieniędzy. Co powinno się więc sprezentować?

“Drobnostkę i czekoladę trzeba powoli nauczyć dzieci że komunia św.to nie liczenie pieniędzy z kopert!”

Ciekawą alternatywę dla prezentów w kopercie jest:

“Po pierwsze jawność Żadnych datków prezentów w kopertach Dziś dziecku przed komunią można założyć konto i powinno założyć się konto oszczędnościowe w banku, a rodzinę gości zaproszonych poinformować o jego numerze by przekaz prezent gotówkowy wpłynął na konto oszczędnościowe, z którego najlepiej możliwość wypłaty powinna nastąpić w momencie osiągnięcia pełnoletniości dorosłości by uczyć i oszczędności jak i by miało później na inwestycje”

“Z reguły każdy daje to co uważa za stosowne ja osobiście nie daje pieniędzy gdyż dziecko nie zna jeszcze wartości pieniądza i najczęściej traci te pieniążki na byle co no chyba że będzie miał wpłacone je na konto przez rodziców lub gdy zbiera na coś ważnego co jest uważane za stosowne wtedy można dać jako prezent pieniążki”.

“Po komunii jedziemy do Częstochowy. To najlepszy prezent, zapamiętany na całe życie przez dziecko”.

Większość uważa jednak, że na Pierwszą Komunię nie powinno się dawać dzieciom pieniędzy.

“Nie powinno się dawać dzieciom kasy, to jest przeżycie duchowe”.

“Moim zdaniem żadnej kasy bombonierka medalik zegarek i obecność”.

“Ja jestem przeciwna dawaniu dzieciom na komunię kopert. Stawiam na symboliczny prezent – łańcuszek z zawieszką czy złote kolczyki”.

“Mój syn w tym roku w maju idzie do komunii, spotkanie najbliższych w mieszkaniu, bez wygórowanych prezentów, bo w ten dzień Pan Jezus jest najważniejszy”.

Bez względu na to, ile pieniędzy zdecydujecie się dać w kopercie na komunię, najważniejsze o czym należy pamiętać to fakt, że to nie prezenty i pieniądze są tego dnia najważniejsze.

 

Źródło:

https://polskatimes.pl/ile-dajemy-do-koperty-na-pierwsza-komunie-stawki-rodzicow-chrzestnych-i-gosci/ga/c11-14032729/zd/34999705

https://expressilustrowany.pl/ile-dac-na-komunie-2019-zastanawiasz-sie-ile-daje-

sie-na-komunie-do-koperty-sprawdz-ile-daje-sie-na-komunie-chrzesniakowi/ar/c11-14033005

Wyjątkowe miejsca