Chrzciny o czym nie można zapomnieć organizując chrzest

2018-02-08

Organizacja chrztu i związanego z nim przyjęcia to dla świeżo upieczonych rodziców duże wyzwanie. Jest to czasochłonne i odpowiedzialne przedsięwzięcie, zwłaszcza, kiedy w pierwszych miesiącach życia dziecka ciągła uwaga jest skupiona właśnie na nim. Data, miejsce przyjęcia, rodzice chrzestni to tylko kilka rzeczy, o których należy pamiętać organizując tak ważny dzień.

  1. Wybór kościoła

Zazwyczaj rodzice decydują się na swoją parafię, takie rozwiązanie jest zdecydowanie najprostsze. Wybór innego kościoła wiąże się z załatwieniem dodatkowych formalności i dokumentów. Dlaczego wybór parafii jest tak ważny? To od tego zależy data udzielenia chrztu. Pamiętajcie, że w niektórych miejscach sakramentu udziela się tylko w pierwszą niedzielę miesiąca, w innych w ostatnią. Każda parafia ma ustalone swoje indywidualne terminy.

  1. Decyzja o miejscu przyjęcia

Kiedy już znacie termin udzielenia sakramentu, kolejnym krokiem jest wybór miejsca na przyjęcie po chrzcinach. Jeśli decydujecie się na uroczystość w restauracji, a jesteście z Krakowa, wpiszcie w wyszukiwarkę „chrzciny Kraków”, a na pewno pojawi się Wam wiele propozycji. Głównym powodem, dla którego rodzice decydują się na urządzenie przyjęcia w lokalu, jest wygoda. Oddając obsługę, dekorowanie sali, przygotowanie posiłków w doświadczone ręce, rodzice mogą się skupić na swoim dziecku i zaproszonych gościach – mówi event manager Browaru Lubicz w Krakowie:

http://www.browar-lubicz.com.pl/chrzciny

  1. Biała szatka i świeca

Podstawowymi atrybutami podczas chrztu jest biała szatka, którą zakłada się na dziecko w trakcie sakramentu oraz biała świeca. W polskie tradycji przyjęte jest, że szatkę i świecę powinni podarować chrzczonemu dziecku rodzice chrzestni. Jednak, aby uniknąć kłopotów w dniu chrztu, dobrze to z nimi wcześniej omówić i ustalić, kto zajmie się ich zakupem.

  1. Rodzice chrzestni

Choć takiego wyboru dokonuje się zwykle jeszcze w momencie oczekiwania na dziecko, to podejmijcie decyzję odpowiedzialnie. Jedni wybierają rodzeństwo, inni przyjaciół, tak naprawdę to jest Wasza decyzja. Ważne, aby były to bliskie osoby, które będą dla Was wsparciem.

  1. Pamiątkowe zdjęcia

Z każdej uroczystości warto mieć kilka zdjęć, dlatego zadbajcie o to również podczas chrztu. Nie musicie wynajmować fotografa, poproście jedną z zaproszonych osób, aby zrobiła kilka ujęć. Po paru latach miło będzie do tego wrócić.

Chrzest i chrzciny to pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu Waszego dziecka, na pewno będziecie je długo wspominać, dlatego zadbajcie, aby wszystko było dopracowane przed nadejściem tego dnia.

 

Wyjątkowe miejsca