Jak i gdzie zorganizować chrzciny ?

2014-10-22

th 350x233x100 w0logo-5 1

Planujesz organizację chrztu dla swojego dziecka? Nie wiesz jak się do tego zebrać? zastanawiasz się czy gości zaprosić do domu czy zorganizować chrzest np w restauracji? Z chrztem wiąże się z tym wiele przygotowań. Postaramy się nakreślić rzeczy na której warto zwrócić uwagę.

Chrzest jest bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego chrześcijanina dlatego powinniścy podejść do sprawy poważnie. Powinniśmy zwrócić uwagę że chrzest jest okazją do spotkania się całej rodziny dlatego też musimy wziąć pod uwagę ilość zaproszonych gości oraz miejsce. Chrzest jest bardzo podniosłą uroczystością – zarówno duchową, jak i rodzinną – pięknym przeżyciem z bliskimi. Warto odpowiednio je przygotować, by nic nie zakłóciło tego wyjątkowego dnia i w najbardziej podniosłym momencie nie puściły ci nerwy.

CHRZEST organizacja – jaką formę organizacji przyjęcia wybrać? Jeśli zamierzasz zaprosić dużo gości na chrzest i nie masz wystarczająco miejsca w domu albo jeżeli nie jesteś w stanie sama przygotować przyjęcia w domu, warto rozważyć wynajęcie sali w restauracji, hotelu lub cateringu z dostawą do domu – to tańsza wersja, ale bardzo ułatwia przygotowanie przyjęcia. Wbrew pozorom catering nie jest bardzo drogi – spróbuj oszacować sobie koszt zakupu poszczególnych produktów i zamówienie cateringowe – co wychodzi taniej? Warto rónież wziąć pod uwagę możliwość zorganizowowania chrztu w hotelu. Obecnie rodziny są mocno rozproszone po kraju a na chrzcinach nie moze zabraknąć najbliższych. Dlatego też hotele wychodzą z ciekawą ofertą zorganizowania tego typu przyjęć połączoną z ofertą noclegową. Również zauważyliśmy że popularne domy weselne również przygotowują oferty na chrzciny i komunię. W takich miejscach możemy spodziewać się nieco tańszej oferty a profesjonalizm obsługi wyniesiony z wesel napewno przyczyni się do udanego celebrowania. Plusem restauracji jest fakt że znajdują się najczęściej w centrum miasta gdzie każdy z gości będzie miał blisko stosunkowo blisko i nie będzie problemów z dotarciem do miejsca przyjęcia. 

CHRZEST – komfort świętowania dla ciebie i dziecka. To ważne, byś miała komfort w czasie uroczystego obiadu po ceremonii w kościele, bo będziesz musiała więcej czasu poświecić dziecku. Chrzest może być bowiem dość stresującym przeżyciem dla dziecka. Msza w kościele, nieznane zapachy, światło z lampy błyskowej, pozowanie do zdjęć, przetaczająca się przed małymi oczami masa ludzi, którzy dodatkowo ciągle coś mówią, chcą przytulić i pocałować – dziecko może źle znosić taki nadmiar bodźców i być rozdrażnione. Ukojenie znajdzie w ramionach mamy, tak więc staraj się mieć cały czas przy sobie dziecko. Ważne również jest to aby w miejscu uroczystości mama miała spokoje miejsce gdzie możę spokojnie odpocząć z dzieckiem, nakarmić bądź przewinąć. W przypadku uroczystości chrztu w ciepłych miesiącach warto wybrać miejsce z ogrodem bądź tarasem. 

My sugerujemy aby uroczuystość chrztu po kościele została przeniesiona od restauracji, hotelu domu przyjęć gdzie mama będzie mogła wyłącznie skupić swoją uwagę na dziecku któr po uroczystości kościelnej może być rozdrażnione. W przypadku organziacji uroczystości w domu na głowie bedzie podanie obiadu, ugoszczenie gości i wiele innych spraw nad którymi ciężko zapanować. Dobrym rozwiazaniem pod względem ekonomi oraz wygody jest wynajęcie cateringu.

Wyjątkowe miejsca