Gdzie zorganizować komunię w domu czy lokalu?

2014-10-23

Stol-weselny-z-czerwonym-bieznikiem

Organizująć komunię dziecka stajemy przed dylematem czy zorganizować przyjęcie w domu czy w może w restauracji?. Większość rodziców wybierzę organizację przyjęcia w domu gdyż na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż w lokalu. Czy jednak jest tak napradę?

Komunia w domu a może w restauracji, hotelu czy sali bankietowej? – jak to zwykle bywa, obie opcje mają swoje plusy i minusy. Jeśli nie chcecie, żeby ten problem spędzał wam sen z powiek, zastanówcie się na czym wam zależy: czy na swobodzie i wygodzie, którą zwykle macie w swoich domach, czy na komforcie i spędzeniu wspólnych chwil z dzieckiem.

Komunia w domu: taniej i wygodniej? Myślenie, że komunia w domu jest tańsza niż w restauracji, to mit w przypadku większej ilości gości. Pamiętaj, że organizacja takiego obiadu wiąże się nie tylko z masą obowiązków, ale również z bólem głowy. Weź pod uwagę, że będziesz musiała stworzyć listę dań, spędzić piątkowe popołudnie na bieganiu po sklepie (być może z obłędem w oczach), a w sobotę czeka cię maraton w kuchni. To już by wystarczyło, żeby ze zmęczenia zasnąć o godz. 19. Niestety, to tylko połowa obowiązków – trzeba jeszcze zaplanować jak usadzić gości, udekorować stół, naszykować ubrania domownikom… Zajęć jest naprawdę dużo. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale w tym całym zamieszaniu zabrakło głównej rzeczy: czasu na twoje dziecko. To ono przeżywa ważną chwilę i to jemu powinnaś poświęcić jak najwięcej uwagi. Zastanów się również, czy komunia w domu rzeczywiście będzie kosztowało cię mniej niż obiad w restauracji. Na produkty wydasz dużo pieniędzy, dolicz do tego swój czas poświęcony zakupom i gotowaniu. Może się okazać, że całość będzie kosztowała niewiele mniej niż wynajęcie restauracji.

Komunia w lokalu: drogo i bez atmosfery? Przeciwnicy organizacji komunii w restauracji wymieniają zwykle dwa argumenty: wysokie ceny i brak rodzinnej atmosfery. To prawda, komunia w restauracji kosztuje, ale w domu przecież również musisz wydać dużą kwotę na przygotowanie obiadu. Atmosfera z kolei zależy od ludzi – jeśli zaprosicie same bliskie osoby z pewnością w lokalu będzie równie miło jak w domu. A może nawet lepiej, bo nikt nie będzie biegał z paniką w oczach do kuchni, donosząc kolejne dania. Będziesz wypoczęta i zrelaksowana, co z pewnością wpłynie na atmosferę tego dnia. Jeśli obawiasz się, że komunia w lokalu będzie dla ciebie zbyt droga, zrób sondę wśród znajomych. Może oni organizowali kiedyś takie przyjęcie i znają niedrogie miejsca? bądź przeszukaj nasz serwis w celu znalezienia idealnego miejsca na komunię. 

Katalog firm
Redslim.pl

Wyjątkowe miejsca