Restauracja Pod Pretekstem

Poznań, Wielkopolskie

Informacje o obiekcie

Województwo: Wielkopolskie
Miasto: Poznań
Adres: ul. Św. Marcin 80/82

Ilość miejsc do: 100
61 8 182 824
http://www.podpretekstem.pl

Opis

Restauracja Pod Pretekstem

 

Jako jedna z nielicznych restauracji w Poznaniu posiadamy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Pod Pretekstem to… muzyczno-artystyczna kawiarnia- restauracja.Umiejscowiona jest na Dziedzińcu Różanym poznańskiego Centrum Kultury „Zamek” pomiędzy ulicami Kościuszki, Fredry i parkiem A. Mickiewicza. Oferujemy pełną obsługę gastronomiczną zarówno bankietów i imprez Pod Pretekstem, jak i wszelkiego rodzaju przyjęć, bakietów, konferencji poza lokalem, a także imprez plenerowych. Regularnie odbywające się tutaj koncerty…

 

 

Regularnie odbywające się tutaj koncerty przyciągają co poniedziałek rzesze miłośników szeroko pojętej muzyki kameralnej: ballady, akustycznego jazzu, muzyki etnicznej i folkowej, a przede wszystkim piosenki poetyckiej i wszelkich form muzyczno-literackich. Ogródek letni W okresie letnim funkcjonuje stały ogródek na ponad 100 miejsc, umiejscowiony na Dziedzińcu Różanym, widocznym zarówno od strony parku (a więc od Alei Niepodległości), jak i od strony ul. Kościuszki. Wieczorem podświetlona fontanna i platan tworzą niepowtarzalny nastrój. Co roku Pod Pretekstem jest klubem festiwalowym Festiwalu Teatralnego MALTA. Dziedziniec Masztalarni mieści do 600 osób Latem poniedziałkowe koncerty przenoszą się na Dziedziniec Masztalarni Centrum Kultury ZAMEK, gdzie znakomicie słucha się muzyki w ciepłe letnie wieczory. Zadaszona, specjalnie oświetlona scena jest znakomitym miejscem występów, a na widowni pomieści się nawet do 600 osób.

 

 

Spotkania z artystami… Pod Pretekstem to także spotkania z artystami, wykonawcami po koncercie lub przy specjalnych okazjach (np. wydania płyty), konferencje prasowe – nie tylko te związane z kulturą, codziennie muzyka na żywo, głównie standardy jazzowe. Grają: Lidia Sieczkowska i Izabela Effenberg, Marek Manowski, Paweł Głowacki, Marcin Chenczke, Jarosław Buczkowski, Mike Edwards. Menu W naszym bogatym menu każdy znajdzie coś dla siebie. Od godziny 12.00 można zjeść śniadanie (kanapki, sałatki, różne zestawy śniadaniowe), po południu – coś ciepłego, niekoniecznie drogiego ale wyszukanego i pysznego; podajemy zarówno dania obiadowe, jak i ciepłe przekąski a także desery i domowe ciasta.

 

 

Miejsce spotkań środowiska artystycznego Pod Pretekstem stało się miejscem spotkań poznańskiego środowiska artystycznego, a także wszystkich, którzy w takim środowisku lubią się obracać. Stawiamy na odbiorcę inteligentnego, z poczuciem humoru, otwartego na nowe propozycje, zarówno artystyczne, jak i kulinarne. Docenieni przez Gości Przez naszych gości zostaliśmy docenieni – w rankingu lokali „Newsweeka” otrzymaliśmy pierwsze miejsce w kategoriach „Najlepszy Lokal”, „Klimat”, „Wystrój” i „Serwis” i regularnie utrzymujemy się w czołówce tego rankingu!

 

 

Zapraszamy do kontaktu!!

 

 

W razie kontaktu z lokalem prosimy powołać się serwis ChrzcinyiKomunie.pl

Masz już lokal? Znajdź fotografa i kamerzystę na swoje przyjęcie! Kliknij Fotograf Poznań lub Kamerzysta Poznań

Obiekt na mapie

 

Opinie

Wyjątkowe miejsca