Chrzciny i komunie.pl

Rower - przestarzały prezent na Komunię. Czy aby na pewno?

2017-03-30

Zegarek i rower to prezenty, które od wielu, wielu lat trafiają do dzieci pierwszokomunijnych. Podarunki te dziś uznawane są za przestarzałe, ale czy słusznie? Oczywiście najłatwiej kupić dziecku konsolę, smartfon lub nowy komputer, bo z takiego prezentu z pewnością się ucieszy. Czy jednak nie warto zadbać o to, żeby bliski nam kilkulatek, dzięki odpowiedniemu prezentowi mógł oderwać się od wirtualnego świata, a nie jeszcze bardziej w nim pogrążyć? Otóż nowy rower wcale nie jest złym pomysłem i z pewnością nie zostanie tak odebrany ani przez dziecko, ani przez jego rodziców. By wyróżnić go z grona zwykłych jednośladów można dodatkowo wyposażyć go w gadżety, które zainteresują dziecko.

 

Jaki rower wybrać? Dla 8-9-latka, którego przeciętny wzrost wynosi 120-140 cm najlepszy będzie rower o kołach 24”. Ale uwaga – jeśli mamy taką możliwość – przed zakupem „przymierzmy” dziecko do upatrzonego modelu. Może okazać się, że lepiej będzie się czuło na innym, a przecież chodzi o to, by po zakupie rower nie trafił pod ścianę, ale był aktywnie wykorzystywany przez dziecko. Dla dziewczynki można wybrać rower typu miejskiego, bez wysokiej ramy, a dla chłopca popularnego „górala”. Jeśli chodzi o cenę - nie należy mocno oszczędzać, ani nadmiernie przepłacać. Tani rower szybko się zużyje, a bardzo drogi pewnie i tak z czasem (i dziecięcą fantazją) nabędzie usterek.

 

Zaletą rowerów jest przede wszystkim ich wykorzystanie do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, oderwania się od komputera i świata gier. By przekonać do nich dziecko, można wyposażyć je w dodatkowe akcesoria. Poza obowiązkowymi światłami, odblaskami i kaskiem, możemy dokupić klakson, kolorowy koszyczek na drobiazgi, bidon, licznik prędkości i czasu jazdy, które być może zmobilizują dziecko do regularnych wycieczek. Rozpiętość cenowa jednośladów dla dzieci jest bardzo szeroka. Możemy kupić taki za 500 zł albo 1500zł. Warto zdecydować się na średnią półkę. Nie zniszczy się zbyt szybko, a nas nadmiernie nie obciąży finansowo.

 

rowerr544568

Zapisz

Wyjątkowe miejsca

Restauracja Smak Róży, Katowice

Typ obiektu: Restauracja

Hotel Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród, Białystok

Typ obiektu: Hotel

Restauracja Literatka, Warszawa

Typ obiektu: Restauracja

Różowy Kontrabas, Kielce

Typ obiektu: Restauracja

Wierzynek, Kraków

Typ obiektu: Restauracja

Willa Zagórze, Warszawa

Typ obiektu: Sala bankietowa